VSD İnvertörlü Vidalı Kompresör İle Enerji Tasarrufu

VSD Serisi Tam Olarak İhtiyacınız Olan Şeyi Verir

Bir VSD Kompresör, sistemteki hava basıncı değişimini ve hava sıkıştırma hızındaki değişiklikleri tespit ederek, sistemi korumak için basınç seviyesini ayarlayarak faaliyet verir. Hava sistemi talebi düşerken, sisteme kullanıldığından daha fazla hava gönderilir, sistem basıncı yükselmeye başlayacaktır. Hedef basınç seviyesini korumak için VSD Kompresör hızı azaltır. Sistemdeki talep artışı, sistem basıncının düşmesine neden olur. VSD Kompresör hedef basınç seviyesini korumak için hızı ve dolayısıyla üretimi arttıracaktır.

Motorlar 50 Hz veya 60 Hz frekans ile çalışırlar. Genellikle motorlar invertör yardıyıla 400 Hz frekansta çalışabilirler. Vortex Variable Speed Drive (Değişken Hızlı Sürücü) (VSD) kompresörler Alman KEB Frekans İnventörlerini kullanır.

Sabit Hızda Kompresör Maliyet Grafiği
Vortex VSD Maliyet Grafiği
 
Kararsız Talep ve Yüksek Enerji Atığı   Hava Talebi
Zaman
VSD ile Kontrollü Maliyetler
Enerji Tüketimi     Air Demand
Zaman

Vidalı Kompresörlerin Çalışma Prensibi:

Vidalı Kompresörler tam kapasite ile çalışır, iki basınç noktası arasında yük kontrolü yoktur. Maksimum basınca ulaşıldığına, kompresör yükü boşaltır. Ortadan-düşüğe hava talebi periyoları sırasında, yüksüz güç enerji ısraflarına neden olabilir.

Vortex VSD ile Maliyet Kontrolü
VSD ile enerji maliyetini düşürürsünüz çünkü gereksiz yere enerji üretilmez, Vortex VSD enerjiyi %35 yada daha fazlaya kadar düşürebilir. Kompresörün genel maliyetini %25 oranında azaltabilir.